Filmy reklamowe na YouTube – dlaczego warto?

Doczekaliśmy się czasów, które na większości przedsiębiorców wymusiły dokonanie wielu zmian. Firmy zarówno te mniejsze, jak i większe przenoszą się do świata online. Dla części z nich to coś zupełnie nowego. To tutaj trzeba wyróżnić swoją ofertę i zaprezentować produkty czy usługi w taki sposób, aby klient nie musiał się długo zastanawiać, u kogo zrobi zakupy.

 

No właśnie! Tylko jak to zrobić? Ten temat jest bardzo szeroki i można poruszać różne kwestie, dlatego dzisiaj skupimy się tylko na jednej z nich – filmach, które w sieci mogą naprawdę dużo zdziałać!

 

 

Być może wydaje Ci się teraz, że film to ogromne koszty i nie warto iść tym tropem. Samodzielne zrobienie filmu też nie wchodzi w grę, ponieważ potrzebny jest drogi sprzęt oraz umiejętności na wysokim poziomie. Chcąc rozwiać Twoje wątpliwości – nie potrzebujesz dużego budżetu ani własnego sprzętu! Więcej na ten temat pisaliśmy już w artykule: Jaki masz budżet na marketing? Znasz to pytanie?.

 

Dlaczego właściwie film pomoże Ci dobrze zaprezentować ofertę?

To świetny sposób na pokazanie m.in. zalet produktu tego, jak jest zbudowany, co Twój klient może dzięki niemu zyskać i jak produkt wygląda w nieco szerszym kontekście, z różnych perspektyw (np. z lotu ptaka).

 

 

Co możesz pokazać w formie wideo?

W filmach warto prezentować nie tylko produkty, ale również oferowane usługi. Na naszym kanale YouTube znajdziesz wiele przykładów zarówno z jednej, jak i z drugiej kategorii.

 

Zobacz też nasze filmy, które powstały na zlecenie sklepu DoStudni.pl. To doskonały przykład na to, jak z pozoru mało atrakcyjne wizualnie produkty można pokazać w przyjazny sposób.

 

 

Film to świetna forma reklamy, ponieważ w krótkim czasie pokazuje potencjalnym klientom wszystko, co powinni wiedzieć na temat produktu lub usługi. Ułatwia podjęcie decyzji o zakupie, umożliwia nawiązanie relacji i buduje rozpoznawalność marki, zwłaszcza gdy strategia promocji jest przemyślana. Co ważne, treści wideo na kanale YouTube w tym samym czasie może oglądać nieograniczona ilość osób.

 

 

Dla nas dobrej jakości filmy są bardzo ważne i chcemy je promować, także tutaj na naszym portalu. To właśnie dlatego wprowadziliśmy nową funkcjonalność – promowanie Twojego kanału YouTube. Jeśli jeszcze nie jesteś w gronie Specjalistów naszego Gospodarstwa, już teraz możesz się bezpłatnie zarejestrować na naszej stronie.

 

 

Przy rejestracji otrzymasz zapytanie o kanał w serwisie YouTube. Jeżeli go posiadasz, uzupełnij wszystkie dane, a Twój profil wraz z odnośnikiem do YouTube pojawi się w sekcji „Ostatnio dołączyli” (jeśli nie prowadzisz kanału na YouTube, również pojawisz się w tej sekcji, ale bez linka do Twojego kanału).

Filmy

Stwórz profesjonalny film o sobie, swojej działalności!

Z naszą pomocą stwórz materiał opisujący Ciebie lub Twoją firmę. Profesjonalnie wykonany film będzie doskonałym elementem reklamowym dla Twojej działalności!

Zobacz usługi